O HANÁCKYHO KOHÓTA

Krajské kolo 2020

Milí zpěváčci, vážení rodiče a pedagogové,

poslední půlrok je jiný než kdy před tím. Z pěti postupových okresních kol přehlídky O hanáckyho kohóta – Zpěváček se podařilo v únoru a březnu zrealizovat jen tři, v Olomouci a Šumperku už to možné nebylo. Taktéž krajské kolo jsme z 19. dubna odložili s vidinou pandemicky klidnějšího podzimu. Při pohledu na tzv. koronavirový semafor nyní musíme učinit další – složité, ale snad o to odpovědnější rozhodnutí: krajské kolo přehlídky letos proběhne pouze online – na internetu.

Prosíme proto vás všechny – postupující z okresních kol a vybrané zpěváčky z kol neproběhlých – o zaslání aktuální videonahrávky zpěvu 2 lidových písní (ideálně těch, se kterými jste vystupovali v kole okresním) a to nejpozději do 25. září 2020 na adresu zpevacek@hanfos.cz. Nemějte obavy, není to složité – pro potřeby posouzení pěveckých výkonů je technická i zvuková kvalita videonahrávky z obyčejného mobilního telefonu plně dostačující.

Následně všechny nahrávky zpracujeme, ponecháme pouze zvukovou stopu a anonymně vystavíme do internetového prostoru (sledujte prosím www.hanfos.cz nebo FB stránku Hanáckého folklorního spolku). Zhruba do poloviny října vaše výkony na dálku ohodnotí odborná porota a současně necháme také hlasovat čtenáře a fanoušky, takže na základě jejich hlasů budeme moci vůbec poprvé udělit i cenu veřejnosti.

Moravskoslezské kolo postupové přehlídky i kolo celostátní jsou zatím přeloženy na listopad a prosinec 2020 a tak budeme moc rádi, pokud v nich budou opět slyšet i ty nejlepší hlasy pěveckých nadějí z Hané.

Věřím, že náš mimořádný přístup pochopíte a těším se na vaše písničky od srdce.
Přeji vám co nejklidnější podzim v pevném zdraví a vzájemné ohleduplnosti.

Honza Žůrek
garant postupové soutěže O hanáckyho kohóta
za Hanácký folklorní spolek