PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI 2022

40. Prostějovské hanácké slavnosti se konaly opět za finančního přispění Olomouckého kraje ve dnech 10. a 11. 9. 2022.

Příjem přihlášek byl ukončen v pondělí 8. srpna 2022.

Poplatky za stánky při Hanáckých slavnostech 2022

Rada města Prostějova odsouhlasila výši poplatků za přenechání prostoru k umístění mobilních stánků na náměstí T. G. Masaryka a Pernštýnském náměstí v rámci konání Prostějovských hanáckých slavností (ve dnech 10. a 11. 09.2022).

Součástí těchto slavností bude klasicky, kromě kulturního programu, i prodej občerstvení či jiného sortimentu zboží od vybraných prodejců a řemeslníků.

„Vzhledem k časové náročnosti organizace celé akce jsme se na tuto problematiku podívali už nyní, aby prodejci v předstihu znali výši schváleného poplatku před podáním svých nabídek,“ uvedl primátor František Jura.

Stejně tak jako loni, budou i letos pro prodejce pevně určená místa, která budou číselně označena.

„Obě náměstí budou rozdělena na čtyřmetrové očíslované úseky, ve kterých budou moci prodejci umístit svůj třímetrový stánek včetně uskladnění zboží. V případě zájmu prodejců budou výjimečně povolena ještě další tří a více metrová prodejní místa z důvodu sloučení sortimentu do většího stánku,“ vysvětlil primátor Jura a doplnil, že vratná kauce od prodejců s občerstvením nebude vybírána.

• za umístění stánku na jednom prodejním místě

(délka stánku do 3 m) …………………………………………….…400 Kč

• za umístění stánku na více prodejních místech

(sloučení různého sortimentu zboží do většího konstrukčně nerozděleného stánku)

prodejce zaplatí výši poplatku za stánek do 3 m + navíc 500 Kč za každý další i započatý metr

• např. délka stánku do 4 m ………………………..….......... 900 Kč

(400 Kč (do 3m ) + 500 Kč)

•  za umístění stánku pro řemeslníky ze Sdružení lidových řemeslníků a výrobců

(délka stánku do 3 m) ……….…………………..…………..…...…150 Kč

• prostor pro umístění stolů pro občerstvení………………………… ZDARMA

ikona souboruPřihláška na HS  Přihlášky na rok 2022 již neposílejte, 8.8. 2022 byl příjem přihlášek ukončen. Budeme se těšit opět příští rok.

Vyplněnou a podepsanou přihlášku vyplňte čitelně a zašlete prioritně na e-mail: posta@prostejov.eu, případně doručte osobně na podatelnu Magistrátu města Prostějova.

Poslední možností je zaslání poštou na adresu Statutární město Prostějov, OŠKS, oddělení DUHA Kulturní klub u hradeb, Školní ul. č. 4, 796 01 Prostějov.

Prosíme o přednostní využívání prvních dvou možností.