Wolkrův Prostějov

60. festival poezie - Wolkrův Prostějov

Přehlídku pořádá Statutární město Prostějov, Magistrát města Prostějova, odborem školství, kultury a sportu, oddělením DUHA – Kulturním klubem u hradeb a NIPOS ARTAMA Praha.

Na festivalu spolupracují  Městské divadlo v Prostějově, Městská knihovna v Prostějově  a Divadlo Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově.

Wolkrův Prostějov je přehlídka nejinspirativnějších vystoupení sólových recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie v České republice. Je příležitostí k setkání interpretů literárních textů, ke konfrontaci tvůrčích výsledků a postupů, ke vzájemné inspiraci, výměně názorů a zkušeností a ke vzdělávání účastníků. Posláním přehlídky je také podpořit zájem pedagogů, studentů a širší veřejnosti o literaturu a její tvůrčí interpretaci, iniciovat a obohacovat další dění a aktivity v oblasti uměleckého přednesu a divadla poezie v jednotlivých regionech ČR a připravovat celoroční možnosti vzdělávání interpretů, jejich pedagogů, vedoucích a režisérů.

 

60. celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadla poezie proběhne 13. – 17. června 2017 v Prostějově.DUHA - Kulturní klub u hradeb, Prostějov © 2014